Csányi Máté TÉ 06-61203

A megbízható épületgépész partnere

Kapcsolat

Mi az energetikai tanúsítvány?

Az energetikai tanúsítvány az épület energia fogyasztásáról ad tájékoztatást, fogyasztás alapján kategorizálja az ingatlant. Tartalmazza az épületek rétegrendjét, nyílászáró méretét, fűtési és melegvíz ellátó rendszerét. Vizsgálja az épületet nyári túlmelegedés szempontjából. Szükség esetén javaslatot tesz energetikai korszerűsítések elvégzésére, mellyel a rezsi költségek tovább csökkenthetők.

Mikor kötelező energetikai tanúsítványt készíteni?

Leggyakrabban ingatlan adás vétel esetén keresnek meg minket Ügyfeleink az ügyvéd kérésére, adásvételi szerződésen az úgynevezett HET kódot kell feltűntetni, mely a Hiteles Energetikai Tanúsítvány azonosító száma. Ezen felül új épületek építésénél, lakások bérbeadásánál és pályázatoknál lehet szükség tanúsítványra.

Mikor nem szükséges energetikai tanúsítványt készíteni?

Az 50 m2-nél kisebb hasznos alapterületű épületre, mely önálló, más épülethez nem csatlakozó; az évente 4 hónapnál rövidebb használatra szánt lakhatás és pihenés céljára használt épületre; a legfeljebb 2 évi használatra szánt felvonulási épületre; fólia- vagy sátorszerkezetre; hitéleti célra használt épületre; műhelyekre; mezőgazdasági épületekre nem kötelező energetikai tanúsítvány készítése.

Milyen kategóriákba sorolhatják az épületünket?

Besorolás

AA++

AA+

AA

BB

CC

DD

EE

FF

GG

HH

II

JJ

Követelményérték

40%

40-60%

61-80%

81-100%

101-130%

131-160%

161-200%

201-250%

251-310%

311-400%

401-500%

501%

Minőségi osztály jellemzése

Minimális energiaigényű

Kiemelkedően nagy energiahatékonyságú

Közel nulla energiaigénynél jobb

Közel nulla energiaigénynek megfelelő

Korszerű

Korszerűt megközelítő

Átlagosnál jobb

Átlagos

Átlagost megközelítő

Gyenge

Rossz

Kiemelkedően rossz